Halloween z egzotycznymi wilkołakami

Halloween z egzotycznymi wilkołakami

Halloween z egzotycznymi wilkołakamiWielu właścicieli zwierząt uwielbia ubierać swoje zwierzaki w najbardziej dziwne kostiumy, wprowadzając je w najbardziej niezwykłe święta roku Halloween! Ale ci, którzy mają wilkołaka w domu, nie muszą się szczególnie nadwerać.

Halloween z egzotycznymi wilkołakamiZdjęcie: Brittney Gobble

Koty-wilkołaki, albo lykoi jeden z najbardziej niezwykłych kotów, które wyglądają jak wilkołaki z horrorów. Samo imię “lykoi” (likos, gr. jest tłumaczone jako “wilk”. Halloween z egzotycznymi wilkołakami

Przedstawiciele tej egzotycznej rasy wyglądają trochę jak potwory. Wynika to głównie z ich niezwykłej wełny, która rośnie w strzępach, i praktycznie nie występuje w okolicach oczu, ust i nosa, nadając zwierzęciu raczej przerażającego wyglądu.

Halloween z egzotycznymi wilkołakamiJednak charakter i przyzwyczajenia lykoi są bardziej jak u psa niż kota. Według hodowców, te koty zachowują się jak prawdziwi myśliwi, ścigają wszystko, co się rusza i je łapią. Osoby z zewnątrz są podejrzane, ale po pewnym czasie stają się bliskimi przyjaciółmi.

Halloween z egzotycznymi wilkołakamiCo ciekawe, lykoi były hodowane przez przypadek. Amerykańska para hodowców Johnny i Brittney Gobble oraz ich asystent Patti Thomas pracowali nad hodowlą nowej rasy bezwłosych kotów, w wyniku czego pojawiło się kilka kociąt z włosami wokół oczu, na nosie i wokół ust. Były pokryte rzadką czarną i szarą wełną, przez którą widać było cienką skórę.

Halloween z egzotycznymi wilkołakami

Halloween z egzotycznymi wilkołakami Nie używaliśmy inżynierii genetycznej. “Po prostu skorzystaliśmy z naturalnego procesu” przyznał hodowca i praktykujący lekarz weterynarii Johnny Gobble w brytyjskiej wersji Daily Mail. Nasza pierwsza kotka urodziła się w lipcu 2010 roku, jej matka była rudowłosą koteczką o gładkich włosach.

Halloween z egzotycznymi wilkołakami

Halloween z egzotycznymi wilkołakamiSfinksowie nie brali udziału w tej hodowli. Tylko zwykłe krótkowłose koty. Chociaż wszyscy w to wątpili. Ale tak jest! To było po narodzinach tych kociąt, zdecydowaliśmy się kontynuować nasz eksperyment mówi Pan Gobble.

Halloween z egzotycznymi wilkołakamiW uznaniu hodowców, przed przystąpieniem do dalszych prac, upewnili się, że kocięta są w dobrym zdrowiu i nie mają niebezpiecznych nieprawidłowości genetycznych. Wszystko zostało sprawdzone, w tym sierść zwierząt.

Halloween z egzotycznymi wilkołakami

Halloween z egzotycznymi wilkołakamiWięc trochę przerażające, ale atrakcyjne lykoi zaczęły zdobywać serca ich właścicieli.

Halloween z egzotycznymi wilkołakami